WHATSAPP İLETİŞİM

+90 533 895 49 09

FUAT ÖNDEŞ’TEN İLÇENİN KATMA DEĞERİNİ ARTTIRACAK HAMLE

Germencik Belediyesi Haberler

FUAT ÖNDEŞ’TEN İLÇENİN KATMA DEĞERİNİ ARTTIRACAK HAMLE

GERMENCİK BELEDİYESİ, İTÜ VE YEDİTEPE İŞBİRLİĞİYLE İLÇENİN İMARINA AKADEMİK DOKUNUŞ

Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmesinin ardından temaslarına İstanbul’da devam etti. Germencik’in imarına yönelik tarihinde görülmemiş bir adım atan Belediye Başkanı Öndeş İstanbul Teknik Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesini ziyaret ederek buradaki Mimarlık Fakültesi dekanları ve öğretim üyeleri ile bir araya geldi. İki ayrı üniversitenin dekanlarıyla görüşen ve ilçenin mimarisi ve kent estetiğine yönelik Germencik Belediyesi’nin işbirliği anlaşmasına vardığını duyuran Öndeş, ilçemize hayırlı olsun dedi. Germencik’in tarihi köklerine dayanarak, ilçeye yakışan bir mimariyle imar ve kent estetiği çalışmalarını yürüteceklerini söyleyen Öndeş, konunun uzmanlarıyla akademik zeminde ışıl ışıl bir kent inşa edeceklerini ifade etti.

İTÜ VE YEDİTEPE İLE GERMENCİK BELEDİYESİNİN ANLAŞMASI HAYIRLI VE UĞURLU OLSUN

İstanbul Teknik Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi ile kentin imarı konusunda iş birliği ve koordinasyon anlaşması yaptıklarını duyuran Öndeş, Germencik Belediyesi olarak bilimsel  ve akademik açıdan imar gibi bir konuda tarihi bir adım attıklarını ifade etti. Belediye Başkanı Öndeş şunları ekledi:

İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanımız Sayın Prof. Dr. Murat Gül ve Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekanımız Sayın Prof. Dr. Ece Ceylan Baba’yı ziyaret ettik. Tarihi antik çağlara uzanan ilçemizin sahip olduğu bu tarihsel zenginliğini yansıtacak, modern dokunuşlarla, görsel ve estetik açıdan dikkat çekici bir şekilde imar etmek ve çehresini değiştirmek için kıymetli dekanlarımız ve öğretim üyelerimizle oldukça verimli bir görüşme sağladık, fikir alışverişinde bulunduk. İlçemizde gerçekleştireceğimiz mimarı projelerin, kent estetiğinden imara varıncaya kadar çeşitli çalışmalarımızın, üniversitelerimizin iş birliği ve koordinasyonuyla yapılması hususunda anlaşma yapmış bulunmaktayız. Hayırlı ve uğurlu olsun. Akademisyenlerimizin kıymetli bilgileri ışığında mimarı açıdan hakettiği yerde olan ışıl ışıl bir kent inşa edeceğiz.